Logopedia

OPIS STUDIÓW:

Studia z zakresu pedagogiki specjalnej o specjalności Logopedia ogólna skierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, kierunków humanistycznych, kierunków pedagogicznych posiadających przygotowanie pedagogiczne i absolwentów studiów wyższych II stopnia kierunków medycznych. Zgodnie z nowymi wymogami Rozporządzenia MNiSW z 25 lipca 2019r. studia kierowane są do osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej lub posiadają przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcą uzyskać przygotowanie w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej.
Uczestnicy studiów podyplomowych z logopedii 3-semestralnej po ich ukończeniu uzyskują uprawnienia i kwalifikacje do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela – logopedy w placówkach oświatowych. Absolwent posiada umiejętności diagnozowania oraz określania kierunków pracy terapeutycznej zaburzeń mowy.
Będzie przygotowany do prowadzenia terapii logopedycznej nastawionej na profilaktykę, korygowanie oraz eliminowanie wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Po ukończeniu studiów absolwent będzie miał uprawnienia do udzielania porad rodzicom i nauczycielom odnośnie wspierania rozwoju mowy dzieci. Nabędzie umiejętności przygotowania narzędzi
pomocnych w prowadzeniu terapii logopedycznej.

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, uwzględnia wymagania określone Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450)

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyki zawodowej (I uprawnienia -180 godzin; II uprawnienia – 120 godzin) zakończone zdaniem egzaminu podyplomowego. Warunkiem uzyskania kwalifikacji do prowadzenia zajęć jest posiadanie przez kandydata dyplomu ukończenia studiów jednolitych magisterskich lub studiów I i II stopnia (łącznie) na kierunku PEDAGOGIKA oraz posiadanie kwalifikacji pedagogicznych.

CZAS TRWANIA:

3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in.wykorzystanie technik kształcenia na odległość- e-learning)

ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ W FORMIE WYKŁADÓW I ĆWICZEŃ W ZAKRESIE:

Kształcenie kierunkowe:

I moduł: Dydaktyka specjalna

II moduł: Diagnostyka w pedagogice specjalnej

III moduł: Podstawy dydaktyki i emisji głosu

IV moduł: Praktyki zawodowe: 60 godzin

Przygotowanie merytoryczne:

I moduł: Przygotowanie merytoryczne w zakresie logopedii

II moduł: Przygotowanie dydaktyczno-metodyczne w zakresie logopedii

III moduł: Praktyki zawodowe: 120 godzin.

Praktyki zawodowe: (I uprawnienia-180 godzin; II uprawnienia -120 godzin)

KOSZT STUDIÓW:
4200 zł (możliwość opłat w 8 ratach), opłata rekrutacyjna

 

Jak się zapisać?

Bieżący Informator


Ściągnij Aktualny Informator

Dla kogo?

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić wiedzę....

Dowiedz się więcej

Kierunki

Wysoką jakość kształcenia zapewnia staranny dobór kadry nauczającej, w skład której wchodzą doświadczeni  i cieszący się uznaniem praktycy...

Dowiedz się więcej

Kontakt

Dzwoń na numer:
+48 790 790 316

lub pisz na adres:
podyplomowe@podyplomowe.info