Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego

OPIS STUDIÓW:

Studia podyplomowe w zakresie „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” adresowane są przede wszystkim do pracujących w polskich szkołach nauczycieli języka polskiego i języków obcych, coraz częściej spotykających się z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracyjnym, a także dla osób chcących zdobyć kompetencje i kwalifikacje w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego / drugiego. Kandydaci na studia podyplomowe „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego” powinni posiadać wykształcenie humanistyczne. Celem studiów jest zapoznanie się z metodami nauczania języka polskiego jako obcego, nabycie umiejętności korzystania z istniejących materiałów dydaktycznych oraz tworzenia pomocy dydaktycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczniów w zależności od wieku, jak i pierwszego języka uczących się. Słuchacze uzyskają wiedzę dotyczącą opisów poziomów kompetencji językowych i metod testowania znajomości języka polskiego jako obcego, jak również kompetencje związane z integrowaniem treści na temat polskiej kultury i realiów z praktycznym nauczaniem języka. Studia mają charakter kwalifikacyjny, program studiów jest zgodny z przepisami prawa, uwzględnia wymagania określone Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. 2019 r. poz. 1450) – przygotowanie do nauczania kolejnego przedmiotu (prowadzenia zajęć). Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyki zawodowej w wymiarze 90 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego. 

Warunkiem uzyskania kwalifikacji do nauczania kolejnego przedmiotu lub prowadzenia zajęć jest posiadanie przez kandydata dyplomu ukończenia studiów jednolitych magisterskich lub studiów I i II stopnia (łącznie) oraz posiadanie kwalifikacji pedagogicznych.

CZAS TRWANIA:

3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość – e-learning).

PROGRAM RAMOWY:

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie:

I moduł: Podyplomowe przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu
II moduł: Podstawy dydaktyki i emisja głosu
III moduł: Przygotowanie dydaktyczne do nauczania przedmiotu
IV moduł: Praktyki zawodowe – 90 godzin (w szkole podstawowej i ponadpodstawowej)

KOSZT STUDIÓW:

3600 zł (możliwość opłat w 8 ratach) oraz opłata rekrutacyjna.

Jak się zapisać?

Aktualności:




Przydatne linki:



Ogólnopolskie Biuro
Obsługi Studenta


telefon: 790-790-316
e-mail: podyplomowe@podyplomowe.info
poniedziałek - piątek 10:00-15:00

Bieżący Informator


Pobierz AKTUALNY Informator

Dla kogo?

Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł licencjata, magistra lub inżyniera, pragnących pogłębić wiedzę....

Dowiedz się więcej

Kierunki

Wysoką jakość kształcenia zapewnia staranny dobór kadry nauczającej, w skład której wchodzą doświadczeni  i cieszący się uznaniem praktycy...

Dowiedz się więcej

Kontakt

Dzwoń na numer:
+48 790 790 316

lub pisz na adres:
podyplomowe@podyplomowe.info